obrazek
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Projekt realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego
obrazek
 
kreska
kreska
Menu główne
Aktualności
kreska
Rozpoczęcie realizacji projektu (2012-08-02)

Miło nam poinformować, że 1 sierpnia 2012r. Stowarzyszenie Integracja i Rozwój rozpoczęło realizację projektu „Spółdzielnie socjalne narzędziem integracji zawodowej i społecznej”.  Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.2.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizowany będzie do 31 grudnia 2014 roku.

Projekt jest skierowany do organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, kościelnych osób prawnych
mających siedzibę, oddział, filię lub inną wyodrębnioną jednostkę organizacyjną na obszarze woj. świętokrzyskiego i zainteresowanych założeniem spółdzielni socjalnej.

Udział w projekcie mogą wziąć dwie osoby prawne (spośród podmiotów wymieniowych wyżej), chcące wspólnie założyć spółdzielnię socjalną.

Zainteresowane podmioty będą miały możliwość skorzystania z kilku form wsparcia: szkoleń i doradztwa z zakresu rejestracji i funkcjonowania spółdzielni socjalnej, a także będą miały możliwość uzyskania dotacji i wsparcia pomostowego na założoną spółdzielnię socjalną. Więcej informacji dostępne w zakładce "Rodzaje wsparcia" - "Wsparcie dla osób prawnych"

Drugą grupą docelową, do której kierowane jest wsparcie są osoby fizyczne, które zostaną zatrudnione w spółdzielniach socjalnych utworzonych w ramach projektu. Osoby takie zostaną objęte wsparciem z zakresu doradztwa zawodowego i szkoleń.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z  treścią zamieszczoną na stronie i do udziału w projekcie.


UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY


Autor:  Młyńczak Anna
Copyright by SIR 2013
 

Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.